Myslím si, že každý pozná hračky. Lego, stavebnice, plyšové hračky, autíčka na diaľkové ovládanie atď. sú obľúbené hračky detí. Ak sú doma deti, dom musí byť plný ich hračiek a všetky druhy hračiek rôznych značiek a spôsobov hrania oslňujú oči. Teraz sa životná úroveň ľudí zlepšila. Rodičia pri kúpe hračiek radšej nezohľadňujú cenu, ale výrobný proces a úroveň produktu, čo sa stalo obľúbeným miestom pre väčšinu tovární na hračky.
V tradičnom procese výroby látkových a plyšových hračiek sa rezanie častí hračky zvyčajne vykonáva nožom. Náklady na výrobu formy sú vysoké, čas výroby dlhý, presnosť rezania nízka a miera opakovaného použitia nízka. Pre rôzne veľkosti častí hračky je potrebné vyrobiť čepele rôznych tvarov a veľkostí. Ak sa tvar alebo veľkosť neskôr nepoužije, forma noža sa stane jednorazovou a značne nehospodárnou.
Najmä v dôsledku deformácie a otupenia ostria noža môže dôjsť k ľahkému odieraniu povrchu hračky, čo vážne ovplyvňuje pracovnú efektivitu a kvalitu výrobkov v továrni na výrobu hračiek. Žehlenie je nielen pomalé, ale spôsobuje aj stratu práce a látky a spracovanie dymu je silné, čo poškodzuje zdravie pracovníkov.
Príchod a aplikácialaserový rezací strojúspešne vyriešili vyššie uvedené problémy. Pokročilé CNC riadenie v kombinácii s bezkontaktnou metódou laserového obrábania nielen zabezpečuje vysokú rýchlosť a stabilitulaserový rezací stroj, ale tiež zaisťuje jemnú a hladkú reznú hranu. Najmä pre malé časti, ako sú oči, nos a uši plyšových hračiek a kreslených hračiek, je laserové rezanie praktickejšie.
Najmälaserový rezací strojMôže byť vybavený rôznymi funkciami pre oblasť hračiek, ako je automatické podávanie, inteligentná sadzba, viachlavové rezanie, zrkadlové rezanie symetrických dielov a podobne. Aplikácia týchto funkcií nielenže spĺňa výrobné charakteristiky továrne na hračky, ale spĺňa aj požiadavky mnohých druhov, prísne požiadavky, krátku dobu výstavby a zložité remeselné spracovanie. Zároveň šetrí materiály, šetrí energiu a chráni životné prostredie, zlepšuje kvalitu výrobkov a zvyšuje efektivitu spracovania a zisk.laserový rezací strojsa úspešne použila aj pri výrobe olympijskej Fuwy. Obrovská základňa 6,6 miliardy obyvateľov sveta a rýchly rozvoj priemyselnej ekonomiky určili obrovský dopyt na trhu v oblastiach bytového textilu, hračiek, oblečenia a automobilových interiérov. V súvislosti s tým sa pokročilá technológia laserového rezania stala horúcim miestom pre väčšinu čoraz viac zainteresovaných výrobcov.