Rok 2020 je turbulentným rokom pre globálny hospodársky rozvoj, sociálnu zamestnanosť a výrobu, keďže svet sa snaží vyrovnať s dopadmi pandémie COVID-19. Kríza a príležitosť sú však dve strany a my sme stále optimistickí v niektorých veciach, najmä v oblasti výroby.
Hoci 60 % výrobcov má pocit, že ich zasiahla pandémia COVID-19, nedávny prieskum medzi vedúcimi predstaviteľmi výrobcov a distribučných spoločností ukazuje, že tržby ich spoločností sa počas epidémie výrazne alebo primerane zvýšili. Dopyt po produktoch prudko vzrástol a spoločnosti naliehavo potrebujú nové a inovatívne výrobné metódy. Namiesto toho mnohí výrobcovia prežili a zmenili sa.
S blížiacim sa koncom roka 2020 prechádza výrobný priemysel na celom svete obrovskými zmenami. Nebývalo to podporilo rozvoj dodávateľského reťazca výroby. Inšpirovalo to stagnujúce odvetvia, aby konali a reagovali na trh rýchlejšie ako kedykoľvek predtým.
Preto sa v roku 2021 objaví flexibilnejší výrobný priemysel. Nasledujú naše presvedčenia, že výrobný priemysel sa bude v budúcom roku snažiť o lepší rozvoj v týchto piatich smeroch. Niektoré z nich sa varia už dlho a niektoré sú spôsobené epidémiou.
1. Prechod na lokálnu produkciu
V roku 2021 sa výrobný priemysel presunie na lokalizovanú výrobu. Je to spôsobené najmä prebiehajúcimi obchodnými vojnami, colnými hrozbami, tlakom na globálny dodávateľský reťazec atď., čo povzbudzuje výrobcov, aby presunuli výrobu bližšie k zákazníkom.
V budúcnosti budú výrobcovia chcieť budovať výrobu tam, kde predávajú. Dôvody sú nasledovné: 1. Rýchlejší čas uvedenia na trh, 2. Nižší prevádzkový kapitál, 3. Vládne politiky a flexibilnejšia reakčná účinnosť. Samozrejme, nepôjde o jednoduchú jednorazovú zmenu.
Čím väčší výrobca, tým dlhší je proces prechodu a tým vyššie sú náklady, ale výzvy roku 2020 ešte viac naliehajú na prijatie tejto výrobnej metódy.
2. Digitálna transformácia tovární sa zrýchli
Epidémia pripomenula výrobcom, že spoliehanie sa na ľudskú prácu, fyzický priestor a centralizované továrne rozmiestnené po celom svete pri výrobe tovaru je veľmi krehké.
Našťastie sa preukázalo, že pokročilé technológie – senzory, strojové učenie, počítačové videnie, robotika, cloud computing, edge computing a sieťová infraštruktúra 5G – zlepšujú odolnosť dodávateľského reťazca výrobcov. Hoci to predstavuje pre výrobnú linku sériu výziev, technologické spoločnosti sa v budúcnosti zamerajú na posilnenie aplikačnej hodnoty pokročilých technológií vo vertikálnom výrobnom prostredí. Pretože výrobný priemysel musí diverzifikovať svoje továrne a prijať technológie Priemyslu 4.0, aby zvýšil svoju odolnosť voči rizikám.
3. Tvárou v tvár rastúcim očakávaniam spotrebiteľov
Podľa údajov spoločnosti eMarketer minú americkí spotrebitelia v roku 2020 na elektronický obchod približne 710 miliárd USD, čo zodpovedá ročnému rastu o 18 %. Vzhľadom na prudký nárast dopytu po produktoch budú výrobcovia čeliť väčšiemu tlaku. To im umožní vyrábať vysokokvalitné produkty rýchlejšie, efektívnejšie a za nižšie náklady ako kedykoľvek predtým.
Okrem nákupného správania sme zaznamenali aj posun vo vzťahu medzi výrobcami a zákazníkmi. Vo všeobecnosti sa tento rok zákaznícky servis rozvinul míľovými krokmi a spoločnosti uprednostňujú personalizovaný zážitok, transparentnosť a rýchlu reakciu. Zákazníci si na tento typ služieb zvykli a budú žiadať od svojich výrobných partnerov, aby im poskytli rovnaký zážitok.
Vďaka týmto zmenám uvidíme, ako viac výrobcov akceptuje nízkoobjemovú výrobu, úplne sa zmení z hromadnej výroby a bude venovať väčšiu pozornosť dátovo orientovaným poznatkom a skúsenostiam s produktmi.
4. Uvidíme nárast investícií do pracovnej sily
Hoci sa v správach o nahrádzaní automatizácie v posledných rokoch objavilo množstvo informácií, automatizácia nielenže nahrádza existujúce pracovné miesta, ale vytvára aj nové.
V ére umelej inteligencie, keď sa výroba stále viac približuje k spotrebiteľom, sa pokročilé technológie a stroje stali hlavnou hnacou silou v továrňach a dielňach. Uvidíme, ako výrobcovia v tejto transformácii preberajú väčšiu zodpovednosť – vytvárať pre zamestnancov pracovné miesta s vyššou hodnotou a vyššími platmi.
5. Udržateľnosť sa stane predajným argumentom, nie len dodatočnou myšlienkou
Výrobný priemysel je už dlho jednou z hlavných príčin znečistenia životného prostredia.
Keďže čoraz viac krajín kladie vedu a životné prostredie na prvé miesto, očakáva sa, že v budúcnosti sa bude výrobný priemysel snažiť zavádzať reformy zamerané na efektívnosť pri vytváraní zelených pracovných miest a znižovaní veľkého množstva odpadu v priemysle, aby sa podniky stali udržateľnejšími.
Takto vznikne distribuovaná sieť malých, lokálnych a energeticky úsporných tovární. Táto kombinovaná sieť môže znížiť spotrebu energie, znížiť množstvo odpadu a znížiť celkové emisie uhlíka v priemysle skrátením dopravných trás k zákazníkom.
V konečnom dôsledku je výrobný priemysel neustále sa vyvíjajúcim odvetvím, hoci historicky bola táto zmena väčšinou „pomalá a stabilná“. S pokrokom a stimulmi v roku 2020 však vo výrobnom priemysle v roku 2021 začneme vidieť vývoj odvetvia, ktoré je citlivejšie a prispôsobivejšie trhu a spotrebiteľom.
Kto sme
Goldenlaser sa zaoberá návrhom a vývojomlaserové strojeNašelaserové rezacie strojevynikajú svojimi pokročilými technológiami, dizajnom konštrukcie, vysokou účinnosťou, rýchlosťou a stabilitou, čím spĺňajú rôzne potreby našich vážených zákazníkov.
Počúvame, rozumieme a reagujeme na potreby našich zákazníkov. To nám umožňuje využiť naše rozsiahle skúsenosti a technické a inžinierske znalosti na to, aby sme im poskytli účinné riešenia ich najnaliehavejších výziev.
Naše 20-ročné odborné znalosti a skúsenosti s laserovými riešeniami, hlboko zakorenené v priemysle technických textílií, automobilovom a leteckom priemysle, móde a odevnom priemysle, digitálnej tlači a filtračných tkaninách, nám umožňujú urýchliť vaše podnikanie od stratégie až po každodennú realizáciu.
Poskytujeme digitálne, automatizované a inteligentné riešenia laserových aplikácií, ktoré pomáhajú tradičnej priemyselnej výrobe prechádzať na inovácie a rozvoj.